``Unsoare`` pe pedala de acceleratie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ``Unsoare`` pe pedala de acceleratie

    Azi m-am bagat putin pe la pedalier in ideea sa vad cum e pozitionat contactu de frana ca se aprinde cu ceva intarziere becu de frana dar am observat ca am ceva unsoare pe pedala de acceleratie ,e ca o scursura asa si se vine de sus de undeva(adica nu am manjito eu cu picioru sau alte chestii).
    Sunt cam necalare pozele dar o sa incerc maine pe lumina cu o oglinda ceva sa ma uit mai bine ca e foarte nasola pozitia...
    In penultima poza parca se vede ca o baltoaca am observat dabia acum si nu mai stiu din ce pozitie e facuta poza...
    Ce sa fac sa ma duc in service???Sa sterg bine locu si sa urmaresc daca apar noi scursuri???
    Totusi ma gandesc ca poate e ceva normal poate e vreun surplus de vaselina ceva care sa prelins , m-am uitat pe la lichide sub capota nu am observat nici o lipsa , am mirosit dara aia nu are nici un miros(sunt si putin racit)
    Attached Files
    Last edited by SoNyKeL; 13 December 2007, 18:32.

    sigpic

  • #2
    si la mine aparea pe covoras o urma de unsoare sub pedala de acceleratie, dupa 3000 km. nu am mai zazut-o (sau m-am obisnuit eu ) ) sincer nu am stat sa vad de unde si de ce apare.

    Comment


    • #3
      Nu e nici o problema. Unsoarea vine de la gresarea excesiva in fabrica. Sterge bine zona si nu o sa mai apara.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        o sa sterg si o sa urmaresc... ma cam speriasem putin dar am mai analizat si acum pata si chiar vroiam sa scriu ca am ajuns la concluzia ca e vaselina sigur...

        sigpic

        Comment


        • #5
          Da mai, greseaza aia in fabrica prea mult pedala si uita sa mai stearga excesul de solutie.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Lasa, bine ca macar la unsoare nu fac economie.
            La mine n-am vazut (nici nu m-am uitat prea atent), asta inseamna ca la capitolu' unsoare la masina mea s-a lucrat la schimbul de noapte?

            Comment


            • #7
              andrei deci nu exista nici o sansa sa-mi fac griji nu? are ce sa curga pe acolo?

              sigpic

              Comment


              • #8
                N-are ce sa curga, acceleratia nu e hidraulica, deci nu are ce sa curga. Daca nu era antigel de la conductele de incalzire e bine, nu-ti face griji.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google